К основному контенту

Поради IT-компаній

За яким принципом провідні українські IT-компанії обирають майбутніх співробітників з маси молодих спеціалістів, кожен з яких або ще мріє стати програмістом, або вже має досвід роботи?
В Infopulse схильні для професії програміста й роботи в компанії знаходити таланти на своїх тренінгових програмах і воркшопах, які проводяться як власними експертами, так і сумісно з Українським біонічним університетом. При цьому успішні студенти можуть брати участь у проектах Infopulse під керівництвом кураторів.
Оскільки досвід студентів для рівня компанії вважається базовим, на перший план виходять особисті якості людини, а саме:
  • свідомість та інтелект;
  • позитивне мислення і проактивна позиція;
  • командний дух і приязність;
  • цілеспрямованість і гнучкість;
  • стресостійкість і відповідальність.
Також беруть до уваги особисті досягнення претендента – участь і перемоги в різних академічних змаганнях, хакатонах й інших заходах (конференціях чи спеціалізованих конкурсах), роботу над власним проектом та ідеї для стартапу.
Крім того, в Infopulse високо цінують такі вміння:
  • навички ефективної комунікації;
  • здатність працювати з різними видами даних;
  • теоретичні знання та практичні вміння в певних IT-сферах;
  • вільне володіння англійською мовою.
Навіть побіжний погляд на перелічені вимоги свідчить, що грамотна профорієнтація та майбутня робота пов’язані нерозривно. Цілком логічно, що компанія шукатиме людину, яка відповідає її корпоративним цінностям, бо мові програмування можна навчити, а приязності, відповідальності та проактивній позиції – навряд. Дану тезу підтверджує і бліц-інтерв’ю з керівником українського напрямку компанії EPAM Юрієм Антонюком.
Як ви обираєте нових працівників? Які риси вважаєте ключовими для успішного IT-спеціаліста?
Ми маємо спеціальну відбіркову програму у відділі залучення талантів. У кандидатах, які хочуть бути IT-спеціалістами, ми хотіли б бачити правильне поєднання технічної грамотності (експертності) і soft skills, підкріплене необхідним рівнем володіння англійською мовою. Крім того, вітаємо досвід роботи в компаніях, подібних до EPAM.
Як ви охарактеризуєте стан українського ринку праці?
Загалом позитивно, проте іноді важко знайти професіоналів на провідні позиції, оскільки їх часто запрошують працювати за кордоном.
Чому в молодих фахівців проблеми з влаштуванням на перше місце роботи?
На жаль, українські університети не завжди викладають за сучасними програмами, які допомогли б випускникові знайти пристойну роботу. EPAM пропонує додаткову освіту від чотирьох місяців до півроку для студентів старших курсів. Крім того, ми надаємо студентам доступ до лабораторії EPAM, що допомагає швидше включитися в процес.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Програміст це

У переліку перспективних спеціальностей напрям інформаційні технології (Information Technologies, IT) займає особливе місце. Ця галузь вже змінила світ і продовжує відігравати ключову роль в подальшому технічному та інтелектуальному прогресі. Без комп'ютерів людству вже не обійтися, і фахівці, що в них розбираються – скрізь нарозхват. Програміст  –  це спеціаліст, що займається розробкою програмного забезпечення (ПЗ) .  Більшість людей, далеких від програмування, навіть не можуть собі уявити всього розмаїття напрямів, які включає в себе професія програміст. Адже крім домашніх та офісних комп'ютерів існують ще мобільні пристрої, промислові комп'ютери і так далі. Різноманітність комп'ютерної техніки зростає з кожним роком, розширюються і сфери її застосування, а значить професія програміст не тільки не втрачає актуальності, а й навпаки, стає все більш затребуваною. Це одна з найбільш високооплачуваних професій в Україні. Вибір кар'єри програміста - корот